• سوالات متداول
  • اطلاعات تماس
  • 09104951235

سخن روز : داروخانه پارسین:خرید های بالا تر از 100 هزار تومان،هزینه ارسال رایگان می باشد. در صورت موفق نشدن در انجام مراحل خرید لطفا با شماره های ما تماس فرمایید.

موهایتان چقدر نیاز به شامپو و شستن دارد؟

منتشر شده در: آبان ۱۷ام, ۱۳۹۵ توسط darousaracom بدون نظر

شاید شنیده باشید که هرچقدر کمتر از شامپو برای شست و شوی مو ها استفاده کنید، مو های سالمتری خواهید داشت، یا شاید حتی فکر میکنید شامپوها مواد مضری هستند و از طرفداران تئوری no poo یا همان no shampoo باشید.

از نظر متخصصان پوست و مو جواب مشخصی برای این سوال که افراد هر چند وقت یکبار باید از شامپو استفاده کنند وجود ندارد و این مسال به سلیقه شخصی افراد و مهمتر از آن به جنس مو و حالت آن مربوط میشود.

از نظر برخی از متخصصان افرادی که موهایشان کمتر چرب میشود بهتر است تا جایی که میتونند کمتر موهایشان را بشورند. این افراد معتقدند استفاده مداوم و زیاد از شامپو ممکنه باعث خشک شدن مو و کدر به نظر رسیدن آن شود.

شامپوها چه تاثیری روی مو میگذارند؟

شامپو چربی مو رو از بین می برد، پس استفاده زیاد از آن باعث خشکی و شکنندگی مو ها میشود. شامپو چربی های اضافه و آلودگی های مو رو به نوعی در خودش حل میکنه و با آبکشی سر این مواد همراه شامپو از روی مو تمیز میشه. اما چربی طبیعی مو یا همان سبوم و برخی از آلودگی هایی هم که نیازی به شست و شو ندارند و مو برای سالم ماندن به آنها نیاز دارد همراه با شامپو از بین میروند. در صورتیکه این مواد رطوبت و پروتئین مورد نیاز مو و پوست سر رو تامین میکنند.

چه کسانی نیاز به شست و شوی روزانه مو دارند؟

افراد محدودی هستند که باید هر روز موهایشان را بشورند، کسانی که موهای خیلی لخت و صاف دارند، کسی که خیلی ورزش میکند به خاطر تعرق زیاد و کسانی که در مناطق بسیار مرطوب زندگی میکنند. اگر پوست سر شما چرب است، باید هرروز آن را بشورید. بعضی افراد به خاطر دیدن پوسته و یا شوره سر به اشتباه فکر میکنند پوست سرشان خشک است، اما در این شرایط هم شست و شوی بیشتر میتونه مفید تر باشه.

برچسب ها:

نظر دهید

امنیت بالا نشانه قدرت ماست ( الزامی )