• سوالات متداول
  • اطلاعات تماس
  • 09104951235

سخن روز : داروخانه پارسین:خرید های بالا تر از 100 هزار تومان،هزینه ارسال رایگان می باشد. در صورت موفق نشدن در انجام مراحل خرید لطفا با شماره های ما تماس فرمایید.

همه چیز در مورد ملاتونین

منتشر شده در: تیر ۱۷ام, ۱۳۹۶ توسط darousaracom بدون نظر

همه چیز در مورد ملاتونین
افرادی که اختلالات خواب رنج می برند، مسافران و یا افرادی که به دنبال کسب انرژی هستند، بیشترین فایده را از ملاتونین می برند.
ملاتونین چیست ؟

ملاتونین هنگام خواب به صورت طبیعی ترشح می شود. این هورمون به وسیله غده صنوبری تولید می شودکه یک ساختار نخودی شکل در مرکز مغز است. این هورمون چشمان ما را پر از تاریکی می کند. در شب ملاتونین تولید می شود تا به تنظیم چرخه های خواب – بیداری کمک کند.

حجم ملاتونینی که در بدن تولید می شود به نظر می رسد که با بالا رفتن سن کمتر می شود. به همین دلیل است که افراد جوان در مقایسه با سالمندان کمتر با مشکلاتمربوط به خواب دست و پنجه نرم می کنند. پژوهش ها نشان داده که از تاثیر ملاتونین تحت عنوان یک ضد اکسیدان، افزاینده سیستم ایمنی، به تعویق انداختن اختلالات خواب یاد شده است.
چه کسانی بیشترین فایده را از ملاتونین می برند؟

افرادی که اختلالات خواب رنج می برند، مسافران و یا افرادی که به دنبال کسب انرژی هستند، بیشترین فایده را از ملاتونین می برند.
میزان توصیه شده ملاتونین

میزان مناسب مصرف می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد.
تاثیر جانبی

۱۰ درصد مصرف کنندگان ادعا کرده اند که هیچ نتیجه ای از مصرف قرص نگرفته اند و ۱۰ درصد نیز از عوارض جانبی نظیر دیدن کابوس، سردرد و افسردگی شکایت کرده اند.
منافع ملاتونین

پژوهش نشان داده که این مکمل از سلول هامحافظت می کند، به استحکام سیستم ایمنی می پردازد و همچنین رشد توده های سرطانی را کند می کند. ملاتونین همچنین منجر به کاهش درد می شود.
چه افرادی باید از مصرف آن خود داری کنند؟

زنان باردار و شیرده، افراد مبتلا به آلرژی یا اختلالات سیستم ایمنی بهتر است از مصرف این مکمل خودداری کنند.
زمان مصرف ملاتونین

ملاتونین باید به هنگام شب مصرف شود و این زمان چیزی حدود ۳۰ دقیقه قبل از رفتن به رختخواب است. ملاتونین را نباید طی روز مصرف کنید.

برچسب ها:

نظر دهید

امنیت بالا نشانه قدرت ماست ( الزامی )